TRIPLUM male vocal quartet
Triplum męski kwartet wokalny
start koncerty zespół media oferta kontakt TRIPLUM male vocal quartet a'capellaTRIPLUM male vocal quartet a'capella
TRIPLUM male vocal quartet a'capella
foto: Zbyszek Łata  
Łukasz Dulewicz - kontratenor.
Ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie skrzypiec. Również z wyróżnieniem ukończył Dyrygenturę Chóralną i Edukację Artystyczną Szkolną w Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku akademickim 2006 / 07 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wyróżniające wyniki w nauce i sukcesy artystyczne.
Od 2006 r. jest śpiewakiem w zespole „Capella Cracoviensis”  a od 2009 r. członkiem męskiego kwartetu wokalnego „Triplum”. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Paula Esswooda, Cristinę Pluhar i Bożenę Betley. Jako solista występuje z zespołami „Harmonia Sacra”,  „Kantorei Sankt Barbara”, „Polską Orkiestrą XVIII wieku”, „Krakowską Operą Kameralną", zespołem „Subtilior Ensemble”, muzykami wawelskimi - „Flori Pari”. Koncertuje w kraju i za granicą m. in. we Francji, na Litwie, Ukrainie, w Hiszpanii,  a we Włoszech jako członek zespołu „Capella Augustiana” Mateo Messoriego.
Ma na swoim koncie rolę tytułową w operze „ Juliusz Cezar w Egipcie” Haendla, oraz udział w „Rodelindzie” G.F. Haendla i „Griseldzie” A. Vivaldiego. Współpracował z takimi dyrygentami jak Andrew Parrot, Paul McCreesch, Konrad Junghanel, Ottavio Dantone, Marek Toporowski. Nagrał kilkanaście płyt z muzyką dawną. Brał udziął w polskiej premierze opery „Anioły w Ameryce” P. Eötvösa w Operze Wrocławskiej.  Prowadzi działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.  Naukę kontynuuje na Wydziale Wokalno - Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego ad. II st. Agnieszki Monasterskiej.

© by triplum 2012